KLEJ BUTAPREM tubka 35 g TOTAL
KLEJ BUTAPREM tubka 35 g TOTAL
Poprzedni keyboard_arrow_left
Następny keyboard_arrow_right
zoom_in
KLEJ BUTAPREM tubka 35 g TOTAL
KLEJ BUTAPREM tubka 35 g TOTAL

KLEJ BUTAPREM tubka 35 g TOTAL

3,59 zł
65-3395
Dostępny

Klej kontaktowy Total Butaprem przeznaczony jest do trwałego klejenia materiałów drewnianych, płyt z tworzyw sztucznych, gumy, skóry, korka, filcu, twardego PVC, miękkich tworzyw piankowych, metalu. Spoina kleju jest elastyczna i wodoodporna, dlatego gwarantuje trwały efekt łączenia.

Zalecenia:

 • Klejone powierzchnie muszą być suche, oczyszczone z kurzu, pyłu, tłuszczów i innych substancji obniżających przyczepność kleju. Laminaty oraz metale oczyścić standardowym rozpuszczalnikiem (np. benzyną). Dodatkowe zmatowienie powierzchni metali zwiększa wytrzymałość spoiny. Klejone materiały, szczególnie płyty laminowane, płyty akustyczne itp., klimatyzować przed obróbką wg instrukcji producenta. Kleić tylko na nieobrabianych podłożach (naturalnych nośnikach). Powierzchnie lakierowane przed klejeniem zmatowić papierem ściernym.
 • Dokładnie rozprowadzić cienką warstwę kleju na obie klejone powierzchnie za pomocą szpachli zębatej lub krótkiego pędzla. Zwrócić szczególną uwagę na brzegi klejonego materiału. Nie rozcieńczać kleju.
 • Po nałożeniu kleju należy pozostawić klejone elementy, aby odparował rozpuszczalnik. Czas odparowania w temp. pokojowej (18-25°C) wynosi około 10-15 minut. Należy zwrócić uwagę na równomierne odparowanie z całej klejonej powierzchni. Po upływie czasu odparowania, klejenie jest możliwe w czasie nie dłuższym niż 60 minut. W trakcie czynności związanych z klejeniem, jak i odparowaniem rozpuszczalnika, należy zapewnić odpowiednią wentylację.
 • Sygnałem do złączenia dwóch elementów jest to, że warstwa kleju jest sucha w dotyku. Starannie przygotować części przeznaczone do sklejania, ponieważ po kontakcie obu warstw kleju korekta jest niemożliwa.
 • Bardzo mocno docisnąć sklejane elementy przez kilka sekund. O sile klejenia decyduje siła docisku, a nie jego czas. Większe powierzchnie, płyty laminowane i metale powinny być dociskane w prasie. W zależności od detalu może wystarczyć także dociskanie wałkiem. Dociskać od środka, aby uniknąć powstawania pęcherzy powietrza. Starannie posmarować klejem i docisnąć krawędzie powierzchni klejonych. Początkowa siła klejenia jest tak duża, że detal bezpośrednio po dociśnięciu może być poddany dalszej obróbce.
 • Pełna wytrzymałość osiągana jest po 24 godzinach (w zależności od temperatury oraz zastosowanego ciśnienia podczas klejenia).
 • Specyfikacja produktu:

  • Kolor: przezroczysty
  • Pojemność: 35g

  *Postępuj zgodnie z załączoną do produktu instrukcją.

  Loading...